מטפלים ויועצים רוחניים   הורוסקופ יומי   הורוסקופ שבועי   אסטרולוגיה    רפואה משלימה   נומרולוגיה    טארוט   מיסטיקה   רפואה סינית   יוגה   חדש! יעוץ אישי בשיחה חיה   אתר מיסטיקה
אלטרנטיבלי ראשי

רפואה משלימה, רוחניות, העצמה ומיסטיקה

שימושי: חשיבה חיובית   עוגיית מזל   קלף טארוט יומי   מחשבון נומרולוגיה   מחשבון קלוריות ודיאטה   קריאה ברונים    פרישת קלפי טארוט   התאמה אסטרולוגית   קידום מטפלים   אתר מטפלים  
 
 
 
 
 

 

 

 

 

תקשורת מקרבת

מאת: פורטל אלטרנטיבלי ארנינה קשתן

"יאללה סעי, סעי כבר", "למה מה קרה?" מי אתה שתגיד לי מה לעשות?"
תקשורת מקרבת הינה שיטה מיוחדת שתעזור לנו לצלוח את הימים האלה בשלום ואולי גם לבקש סליחה מכל אלה שפגענו בהם על ידי שימוש בתקשורת אלימה.

בעידן בו אנו חיים כיום, התקשורת המילולית והלא מילולית שאנו משתמשים בה רוויה באלימות המתבטאת בהאשמות הדדיות והטלת האחריות אחד על השני, בסביבת העבודה, בזוגיות ובעצם בכל תחום בחיינו. פעמים רבות אנו נתקלים בתגובות כמו: "אבל ככה לא מתנהגים", "מה יהיה הסוף", "הכל בגללך", "מתי תלמדי כבר", "כמה פעמים צריך להגיד לך", "הוא לא בסדר", "הכל בגלל... בואו נראה את מי נאשים היום: המצב, השכנים, הבעל, האשה, ההורים, הילדים, החמות, הערבים, המתנחלים, השמאלנים, המורים, התלמידים, הנהגים, מס הכנסה, הבנקים, העיריה, המדינה..."? ואולי שוב את עצמנו?

אנחנו מסתובבים בעולם, מנסים להבין מה הולך פה ומצמידים פרשנות למהלכי המציאות. הבעיה מתחילה כשאנחנו פועלים ומגיבים כאילו הפרשנות שלנו היא הנכונה ואנחנו היחידים שצודקים. ואז, מתוך כוונה טובה להראות לאחרים את ה"אמת" שלנו כדי שכמובן ילמדו איך לכולנו יהיה יותר טוב בעזרתה, אנחנו חייבים להשמיע את האמת הזאת. אבל מכיוון שאנחנו פוחדים שלא ישמעו אותנו אנחנו אומרים את זה בצורה "אלימה": האשמות, דרישות, איומים, דיאגנוזות והשפלות. במקביל אנחנו גם מפסיקים להקשיב. התוצאה? לא ממש אפקטיבית: לרוב אף אחד לא מקבל מענה לצרכיו האמיתיים. אז מה בִּמקום?

במקום ללכת לכספומט ההאשמות, שתמיד חושב מי צודק ומי אשם - ואיך להעניש בהתאם, אנחנו מוזמנים למכון כושר פנימי, שההתעמלות בו היא אימון בתקשורת מקרבת. כך אפשר להגיע לאופציות חדשות ומפתיעות ובמקום לחפש "מי צודק" ו"מי הפראייר", יוצרים תהליך הידברות אמפתי, במקום עלבונות, לומדים להתבטא באסרטיביות ובמקום כעס מגלים הבנה ושיתוף פעולה.

תקשורת מקרבת היא מעין זרקור רב עוצמה, שחושף את המבנה הפנימי של מצבי קונפליקט (פחד, בושה, אשמה, חוסר אונים, כעס) ואת מנגנוני האיזון האדירים והפשוטים שבתוכנו, שמסוגלים לפרק את המתחים הללו ו"לתרגם" אותם לפתרונות, גם במצבים שנראים חסומים, לכאורה. התקשורת המקרבת היא תהליך המאפשר לנו לחשוב, לדבר ולהקשיב בדרכים המקדמות הבנה וחיבור אנושי ויוצרות פתח לשינוי גם במקום שנראה חסר סיכוי. היא גם כלי דינמי, מעשי ואפקטיבי לשיפור התקשורת ולמילוי צרכים הדדיים, וכן אמצעי עמוק ומהפכני להרחבת המודעות, הבחירה וההנאה. התקשורת המקרבת יכולה לשמש כמודל חיים, שאפשר ליישם אותו בכל רגע ובכל מפגש אנושי.

בראייה העמוקה שלה היא מכַוונת להתנהגות חברתית מודעת, שאיננה נכנעת לתכתיבים חברתיים או סביבתיים, אלא נובעת מחשיבה עצמאית, אחראית ומתחשבת. אמנם תורות רבות דנו מאז ומתמיד על תפיסת העולם בהרחבה, את הערך המוסף של התקשורת המקרבת הוא, שבצד ה"תיאוריה" היא מציעה כלי מובנה, פשוט, ישים ושווה לכל נפש, ההופך את התיאוריה הזאת לכלי יומיומי רב עוצמה והשפעה. על כן, כמי שרואה את עצמה כחלק מציבור, השואף ליצור כאן ובעולם "מסה קריטית" של חשיבה ועשייה מסוג אחר, אני מוצאת בתקשורת המקרבת את הסיכוי להקפיץ את המודעות הציבורית והן ליצור תשתית לשפה אחרת ולתרבות חדשה בארץ.

מתרגלים תקשורת
בבסיס השיטה קיימות מספר הנחות יסוד:

אנחנו (אני, את/ה, העם הזה, העולם) צמאים למשהו אחר.
ככל שאנחנו ממשיכים לעשות עוד מאותו דבר – אין סיכוי שייווצר משהו חדש .
בכל מקום שבו אנחנו מפנים אצבע מאשימה החוצה – אנחנו מאבדים כוח.
מתחת לכל הפעולות האנושיות מצויים צרכים.
"אלימות" נובעת מצרכים לא מסופקים, אך ללא מודעות ישירה אליהם.
בכל מקום שבו אין הקשבה – יש פחות סיכוי לסיפוק צרכים.
הקשבה לצרכים והכרה הדדית בהם יכולה ליצור בסיס לחיבור אנושי, לשיתוף פעולה ולשלום אמיתי.
תבניות מוּדעות מכתיבות לנו את תבניות השפה, ולהיפך, לכן שינוי במודעות יכול לגרום לשינוי בשפה (ולהיפך).

בעזרת שימוש שונה ומרענן בשפה, אנו מסוגלים להפעיל מחדש שניים מן המנגנונים האנושיים המופלאים: היכולת לביטוי עצמי מדויק ואסרטיבי והיכולת להקשבה אמפתית ממוקדת ואקטיבית. למעשה אנו מַפנים את זרקור המוּדעות אל המסר ה"אלים" ומפרקים אותו ל-4 המרכיבים המסתתרים בתוכו: תצפית, רגשות, צרכים ובקשות, אשר קיימים אצל כל מאתנו כל הזמן. אז מצליחים להביע ולשמוע את הדברים בדיאלוג ישיר, בהיר ואמיתי, ללא עליונות או פחד.

האמפתיה נותנת מרחב נשימה – שנוצר כששואלים שאלות במקום לדעת.
התעניינות אמיתית בזולת – שנחווית כשפותחים את הלב להקשבה.
סיכוי למילוי צרכים הדדי – כי כשהלב נפתח נולדות אפשרויות (שקודם לא ראינו).
עוצמה פנימית – כשמפסיקים להשאיר את האחריות לרגשותי ולגורלי בידי אלו, שאליהם מופנית בדרך כלל האצבע המאשימה-האוטומטית (ומבינים כמה יכולת יש לי לשנות)
אחריות אישית – כשלומדים למצוא אסטרטגיות חלופיות למילוי צרכים, ולממש אותן.

באהבה. ארנינה קשתן היא מנחה ויועצת בכירה ב"תקשורת מקרבת" וחברת צוות ההיגוי ב"מיל"א - המרכז הישראלי לתקשורת לא אלימה.
שלכם:

 

קישורים נוספים:
דיסקים ליצירת אווירה רוחנית, רומנטית ולשיפור מצב המודעות
לקבלת אוסף הטיפים הגדול של אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים
לאתר של ארנינה קשתן

לאן ממשיכים מכאן?
מצטרפים לקבלת אוסף הטיפים הגדול של פורטל אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים
אפשר להתייעץ עם מיסטיקנים ויועצים רוחניים בשיחה אישית - עכשיו!
נכנסים לקניון הרוחניות
■ חולקים את המידע עם החברים ברשתות החברתיות
■ לוחצים על כפתור ה Like ומצטרפים לקבוצת הרוחניות הגדולה בישראל בפייסבוק

 

ערוצי תוכן

 
 
 
עמוד זה עוסק בין היתר ב: רפואה משלימה, מחשבון BMI, מחשבון נומרולוגי, יוגה, רפואה סינית, ארומתרפיה, צמחי מרפא, דיאטה ותזונה, הורוסקופ מזל, אסטרולוגיה, מיסטיקה, ויטמינים ובו תוכלו למצוא מידע רב בנושאי בריאות שונים, הגשמה עצמית, התגברות על קשיים, פתרון דילמות ועוד... לרשימת תגיות התוכן
 
 
 

 

 

 

 
ערוצי רפואה משלימה
רפואה משלימה
טיפולי רפואה משלימה
רפואה סינית
אורה סומא
פרחי באך
דיאטה ותזונה
צמחי מרפא

ספרי רפואה משלימה
ערוצי רוחניות והגשמה עצמית
רוחניות
יוגה
מדיטציה בדמיון מודרך
מודעות עצמית
יועצים רוחניים
גוף ונפש
פנג שואי
הגשמה עצמית
ערוצי מיסטיקה ואסטרולוגיה
מיסטיקה
אסטרולוגיה
הורוסקופ יומי
הורוסקופ שבועי
קלפי טארוט
נומרולוגיה
קריסטלים ואבני חן
קבלה ומודעות עצמית
רדיו רוחני
שימושי
חיפוש מטפל / יועץ רוחני
היועצים המובילים של ישראל
▪ 
יעוץ אישי מאסטרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מנומרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מקוראים בטארוט
▪ 
יעוץ להגשמה עצמית
▪ 
יעוץ אישי ממיסטיקנים
▪ 
יעוץ אישי ברפואה משלימה
▪ 
יעוץ אישי לתזונה והרזיה
▪ 
יעוץ אישי באהבה וזוגיות
▪ 
פתרון חלומותמי אנחנו I תנאי שימוש ותקנון האתר  I פרסמו באתר  I צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים Womenil I אתר נשים I אתר קוסמטיקה I