מטפלים ויועצים רוחניים   הורוסקופ יומי   הורוסקופ שבועי   אסטרולוגיה    רפואה משלימה   נומרולוגיה    טארוט   מיסטיקה   רפואה סינית   יוגה   חדש! יעוץ אישי בשיחה חיה   אתר מיסטיקה
אלטרנטיבלי ראשי

רפואה משלימה, רוחניות, העצמה ומיסטיקה

שימושי: חשיבה חיובית   עוגיית מזל   קלף טארוט יומי   מחשבון נומרולוגיה   מחשבון קלוריות ודיאטה   קריאה ברונים    פרישת קלפי טארוט   התאמה אסטרולוגית   קידום מטפלים   אתר מטפלים  
 
 
 
 
 

 

 

 

 

עשר הספירות של עץ החיים

עץ החיים נועד לתאר לאדם את מבנה הבריאה, את המקום של האדם ואת המקום של השם יתברך, מאז ומעולם היה האדם משול לעץ החיים שרגליו מושרשות באדמה ואת ראשו נושא השמיימה.

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, מזל הרוני

מהו עץ החיים: במסורת היהודית עץ החיים הקבלי משמש כסינתזה לבריאה כולה. ספר היצירה מלפני 4000 שנה שמיוחס לאברהם עליו השלום, שהמציא את מושג עץ החיים אשר מתאר באמצאות הספרות את השתלשלות הזרע ממנו נבטו וצמחו כל הענפים, כל התפיסות, האבות, האמהות, התורות, והדתות, סוף מעשה במחשבה תחילה. עץ החיים מופיע כתרשים פשוט ומובן לכל, אך המשמעות העמוקה שלו ניסתרת ומהווה מקור השראה קוסמי וידע אינסופי. המבנה מכיל 10 ספירות עגולים ו- 22 ניתובים המחברים בניהם סך הכל 32 נתיבי חוכמה.

המילה ספירה מרמזת על מספר, 1 עד 10. מקובלים פירשו את המילה גם מלשון ספור (אבן מאירה) וראו את הספירות כאורות כמידות שבהן נבראו השמים והארץ.

כל עשר הספירות הינן כוח אחד- האור של האל, הספירות שדרכן מועבר האור שונות זו מזו הן נאצלות זו מזו בסדר מסויים- כמדליק נר מנר ואין המאציל חסר כלום. והן אנרגיה קוסמית ברמה עליונה של האין סוף מאור המאציל באופן מטפורי. ניתן לדמיין את הספרות-הצינורות מעין אריזות של אנרגיה שלכל אחת מהן חוכמה ותבונה משלה חיים ותכונות מיוחדים לה, המבנה של עץ החיים מורכב משלושה קווים:

1. קו ימין- הצד הגברי יסוד האויר והאש שהוא מסמל את עמוד השדרה של החוכמה.
2. קו שמאל- עמוד הבינה מסמל את הצד הניקבי הנשי והאימהי.
3. קו האמצע- מסמל את הכוח הניטרלי שמאחד בין השניים את שיווי המשקל במצב של איזון עדין.

מבנה שלושת העמודים נותן לנו הבנה מעמיקה של המהות האלוהית וחשיבות האיחוד בין זכר לנקבה וקשור קשר הדוק לקבלה שהיא תורת הנסתר של היהדות, מערכת האנרגיה של עץ החיים נובעת מכל האור, ומבוססת על רצונו של האדם לקבל על מנת להשפיע.

זו מערכת אנרגיה בעלת כוח עצום שעומד לרשותינו, כאשר האדם חי בעולם העשייה אך יש לו גישה לעולמות הגבוהים. מהות האדם היא רוחנית, הנשמה שייכת לעולמות הגבוהים עולם האצילות, עולם הבריאה ועולם היצירה. אך הגוף שייך לעולם המלכות, העשייה, הפיסי והגשמי, הגוף שייך למעטה החיצוני של הנשמה, ולכן חייב האדם לארגן כלים חדשים, כדי שיהיה מסוגל להתקדש לתפקוד העולמות הגבוהים.
האדם הוא רצון לקבל והבורא להשפיע.

האדם מייצג את הריבוי והאל את האחד הוא האור והאדם הוא הכלי, הכלי צריך את האור כדי לקבל, והאור צריך את הכלי כדי לתת. אחד קשור בשני האחד מתהווה דרך השני כדי ליצור את האיזון. לפי ספר היצירה אלוהים ברא את עולמו באמצאות שלושים ושתיים ניתובי חוכמה שמאפשר לאדם (לכלי) לעצב ולבנות את עצמו על מנת להשפיע וחוזר חלילה.

בתורת הנומרולוגיה הקבלי טמון הידע של המספרים שמייצגים את עשר הספרות. שכוללים השפעות כוכבים ומזלות אסטרולוגיות שלא קבועות משתנות, ככל שהאדם יפתח יכולת תפיסה אל מעבר לתפיסת חמשת החושים שטמונים בנו. היא מקשרת בין המקרוקוסמוס – הבורא, ובין המקרוקוסמוס – האדם, עץ החיים בנוי על רעיון התזה, האנטיתזה והסינתזה (בדומה לסדרת המספרים) גובה העץ מחולק לשלושה חלקים שמסמנים את הרוח, הנפש והגוף.
(כתר, חוכמה ובינה מהוות את הרוח), (חסד, גבורה ותפארת מהוות את הנפש), (נצח הוד ומלכות- את הגוף).

הקשר לתורת הקבלה: לפי הקבלה האדם קיים בעולם הזה כדי להגשים את רצונו ולקבל את זכותו מלידה בלי הרצון לקלוט ולקבל, לא היה מתאפשר לנו למשוך אור, ככל שהרצון יהיה חזק יותר כך טוב יותר, אך תמיד עלינו לשאוף לאיזון על ידי נתינה וקבלה, ובכך צמיחה וגדילה. עץ החיים מעיד על ירידת הרוח לחומר ועל עליית החומר אל הרוח, כך גורלו של האדם: למרות שהוא מצוי בעולם המלכות העולם הזה יכול לעלות לרוח דרך הספרות ולהעפיל קדימה, אם זיקתו לאלוהים חזקה.

עשר קרני האור, אשר היחס אליהן כאל כוחות העומדים מאחורי היקום והאדם, שמגדירה וחובקת הכל. האותיות והמספרים הם הכלים של האור השורש לכל דבר, האור הוא תמיד אור, מה שמשתנה הם הכלים שדרכם הוא מתבטא בכל פעם בצורה שונה. עשרים ושניים משעולים מחברים את עשר הספרות זו לזו לכל ספרה וספרה שמה ומספרה, היעוד לה בעולם שלנו וכל משעול מקביל לאחת מאותיות האלף – בית העברי. וכולם יחד יוצרים את עץ החיים הקבלי ומפת היקום.

לתאור עשר הספירות - לחץ/צי כאן


 

קישורים נוספים:
סוד האותיות והשמות כולל תליון מרכבה מקוורץ
מבוא לתורת הקבלה
לקבלת אוסף הטיפים הגדול של אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים

לאן ממשיכים מכאן?
מצטרפים לקבלת אוסף הטיפים הגדול של פורטל אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים
אפשר להתייעץ עם מיסטיקנים ויועצים רוחניים בשיחה אישית - עכשיו!
נכנסים לקניון הרוחניות
■ חולקים את המידע עם החברים ברשתות החברתיות
■ לוחצים על כפתור ה Like ומצטרפים לקבוצת הרוחניות הגדולה בישראל בפייסבוק

 

 

ערוצי תוכן

 
 
 
עמוד זה עוסק בין היתר ב: רפואה משלימה, מחשבון BMI, מחשבון נומרולוגי, יוגה, רפואה סינית, ארומתרפיה, צמחי מרפא, דיאטה ותזונה, הורוסקופ מזל, אסטרולוגיה, מיסטיקה, ויטמינים ובו תוכלו למצוא מידע רב בנושאי בריאות שונים, הגשמה עצמית, התגברות על קשיים, פתרון דילמות ועוד... לרשימת תגיות התוכן
 
 
 

 

 

 

 
ערוצי רפואה משלימה
רפואה משלימה
טיפולי רפואה משלימה
רפואה סינית
אורה סומא
פרחי באך
דיאטה ותזונה
צמחי מרפא

ספרי רפואה משלימה
ערוצי רוחניות והגשמה עצמית
רוחניות
יוגה
מדיטציה בדמיון מודרך
מודעות עצמית
יועצים רוחניים
גוף ונפש
פנג שואי
הגשמה עצמית
ערוצי מיסטיקה ואסטרולוגיה
מיסטיקה
אסטרולוגיה
הורוסקופ יומי
הורוסקופ שבועי
קלפי טארוט
נומרולוגיה
קריסטלים ואבני חן
קבלה ומודעות עצמית
רדיו רוחני
שימושי
חיפוש מטפל / יועץ רוחני
היועצים המובילים של ישראל
▪ 
יעוץ אישי מאסטרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מנומרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מקוראים בטארוט
▪ 
יעוץ להגשמה עצמית
▪ 
יעוץ אישי ממיסטיקנים
▪ 
יעוץ אישי ברפואה משלימה
▪ 
יעוץ אישי לתזונה והרזיה
▪ 
יעוץ אישי באהבה וזוגיות
▪ 
פתרון חלומותמי אנחנו I תנאי שימוש ותקנון האתר  I פרסמו באתר  I צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים Womenil I אתר נשים I אתר קוסמטיקה I